Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Deti na hokej pozýva Ondrej Kušnier

21.07.2014 | HK Trnava

Potréningový rozhovor s hokejovou nádejou HK Trnava. 

Ahoj Ondrej, ako sa ti páčila letná príprava? 

Letná príprava bola fajn, naučil som sa veľa nových vecí. Skákať cez prekážku, pracovať s loptami, veľa sme sa hrali a bavila ma aj gymnastika. 

Čo budeš robiť cez mesiac voľna? 
Asi budem chodiť plávať, bicyklovať a oddychovať. Možno pôjdeme niekam na dovolenku a po prázdninách ma čaká škola, takže som zvedavý, aké to tam bude. 

Tešíš sa od augusta na ľad? 
Áno a veľmi. Nechcem, aby to vyznelo zle, ale tréningy na ľade mám radšej ako mimo neho. Aj letná príprava bola fajn, no na ľade je to lepšie. 

Čo pozitívne ti hokej a tréningy dal? Si spokojný s tým, že hrávaš hokej? 
Hokej ma baví a som rád, že som tu a učím sa ho hrať. Viem, že sa ešte musím veľa učiť, ale to dám... Doteraz som sa naučil veľa vecí, základy korčuľovania, som veľmi rád, že sem môžem chodiť. Nevymenil by som to za nič na svete. Mám tu veľa nových kamarátov a to je pozitívne.

Na posledných tréningoch ste mali súťaže, kde ste si zopakovali veľa vecí, ktoré ste s učili počas dvoch mesiacov prípravy. Ako sa ohodnotíš? 
No, nie som spokojný, lebo som nebol medzi prvými. Ale musím športovo uznať, že chalani čo vyhrali súťaže boli fakt super a zvládli cvičenia lepšie a zaslúžene vyhrali. Mám čo zlepšovať.

Takže si menej spokojný so svojim umiestnením. Čo ti šlo najlepšie a čo by si chcel zmeniť a vylepšiť? Myslím, že kotúľ vpred som už zvládol dobre, trocha mi nešli skoky cez prekážky a spokojný som tiež, že som pri štafetách dokázal držať krok so staršími chlapcami. Vždy som ich chcel predbehnúť a snáď sa mi nabudúce podarí byť lepší. 

Vidím na tebe, že si unavený a chceš si rozbaliť a zjesť svoju odmenu za celú prípravu. Keby si mohol, čo by si odkázal svojim kamarátom, ktorí nešportujú a ktorí vo voľnom čase sedia doma? 
Keby to bolo na mne, tak asi aby sa prihlásili na hokej, alebo na iný šport. Je to fajn byť súčasťou kolektívu rovesníkov, súťažiť spolu, zlepšovať sa. Nie vždy sa mi chce trénovať, niekedy som unavený a niekedy na nás musí tréner zakričať, ale viem že to myslí dobre a je to len pre naše dobro. Sám si neviem predstaviť, že by som nehral hokej a bol niekde doma. Viem, že za veľa musím poďakovať svojim rodičom. Verím, že im robím radosť na tréningoch a časom snáď aj v zápasoch.

Ok, utekaj si oddýchnuť a uži si leto. 
Ďakujem a aj Vám prajem pekný oddych pán tréner.

Rozhovor medzi budúcim školákom a hokejovou nádejou HK Trnava Ondrejom Kušnierom a jeho trénerom Tomášom Karabom.

 
Aktuálne články
 
HK Gladiators Trnava RSS