Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pred tretím zápasom štvrťfinále

17.02.2017 | Dominika Handzušová

Štvrťfinálová séria sa po dvoch zápasoch v Detve sťahuje do Trnavy. Gladiátori budú hrať o jej predĺženie, nakoľko v sérii hranej na tri víťazné zápasy prehrávajú 0:2.

Oba zápasy na detvianskom štadióne však skončili len veľmi tesnými výhrami domácich. V prvom stretnutí sa Trnavčanom podarilo dostať do vedenia 2:1, no do tretej tretiny vstúpili podľa trénera veľmi zle. "Zľakli sme sa vedenia, príliš sme sa stiahli a neboli dostatočne aktívni," opísal Jozef Fabian. Detva tak v 47. minúte vyrovnala a krátko na to strelil rozhodujúci gól Říha.

V druhom zápase sa dlho Gladiátorom nedarilo využiť svoje príležitosti. Detva sa naopak dostala do dvojgólového vedenia, ktoré v tretej tretine korigoval v oslabení Schmidt. "V závere sme sa dostali do power-play, mali sme aj šancu, ale tečovaná strela do brány nezapadla," komentoval záver zápasu Fabian. Celkove ale bol so zápasmi v Detve spokojný. "Chlapci odviedli veľmi kvalitné a disciplinované výkony."

Do Malého Ríma tak Detva pricestuje s postupovým mečbalom. Gladiátori sa ale budú snažiť predĺžiť si sezónu. V tejto sezóne už doma Detvu dokázali poraziť. Príďte chalanov povzbudiť, aby sa im to podarilo znova.

Tretí zápas štvrťfinále je na programe v sobotu 18. februára od 17:00, v prípade výhry následne štvrtý v nedeľu 19. februára v rovnakom čase.