Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Veľká škola pre mladých hráčov, aj pre trénera

24.02.2017 | Dominika Handzušová

Hoci sa trnavskému Ačku skončila sezóna už vo februári prehrou vo štvrťfinále, môže s ňou byť spokojné. Hlavný cieľ klubu bol splnený. Množstvo hráčov spravilo veľký krok vpred, a spolu s nimi sa posunul aj hlavný tréner Jozef Fabian.

Štvrťfinálová séria sa skončila v najkratšom možnom čase. Všetky prehry však boli veľmi tesné s vyrovnanými výsledkami. Detva sa na začiatku sezóny netajila ambíciami na titul, ale v jednotlivých play-off zápasoch nebolo cítiť veľkú dominanciu. „Odohrali sme tri výborné zápasy, chalani ich odohrali na hranici svojich možností a ja som nesmierne hrdý na to, čo poredviedli v play-off. Boli sme zdatným súperom profesionálnemu mužstvu Detvy. Chalani vydali zo seba všetko a patrí im za to veľká vďaka,“ zhodnotil po štvrťfinále tréner Fabian.

Cieľom klubu pre túto sezónu bolo dať priestor mladým hráčom. V tíme tak dostalo šancu množstvo nielen trnavských juniorov. „Boli tu domáci skúsení chalani, ktorí boli pre nich príkladom a mladí sa popri nich učili. Venovali sa im či na tréningoch, či na zápasoch. Aj týmto by som im chcel poďakovať, bola to pre nich naozaj veľká škola,“ poznamenal hlavný lodivod trnavského tímu. „V sezóne sme podávali kolísavé výkony, čo bolo predpokladateľné, mladý tím nevedel udržať dlhodobú stabilnú výkonnosť. Čo ma teší je, že sme porazili každého v lige. Presvedčili sme sa, že vieme zdolať každý tím. Vyvrcholilo to týmito výbornými zápasmi play-off, chalani spravili obrovský pokrok,“ bol spokojný Fabian.

Aj pre neho samotného pritom bola táto sezóna veľkou školou. Po presune od dorasteneckého tímu bolo trénovanie mužov výzvou. „Tak ako tí mladí chalani, ktorí boli prví raz v Ačku, tak aj ja som sa veľa naučil. Prešiel som si nové situácie, nové veci, myslím, že ma to po profesionálnej stránke posunulo vyššie. Ďakujem vedeniu klubu za prejavenú dôveru.“

 
Aktuálne články
 
HK Gladiators Trnava RSS