Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Prvé miesto je povzbudzujúce, nie zaväzujúce

28.02.2017 | Dominika Handzušová

Pred dvoma rokmi získal putovný Prezidenstký pohár za víťazstvo v základnej časti s Ružinovom. Bratislavčania to dotiahli až do finále a tešili sa zo striebra. V tejto sezóne patrí prvé miesto po základnej časti Trnavčanom. Opäť pod vedením Igora Tótha a Romana Lišku.

Trnava ako nováčik v minulej sezóne obsadila štvrté miesto. Tréneri Igor Tóth a jeho asistent Roman Liška však na tom veľmi stavať nemohli. Čakal ich totiž celkom iný tím. Veľa hráčov odišlo a mužstvo sa budovalo nanovo. „Vedeli sme, že ideme do klubu, v ktorom sa dobre pracuje, sú tu výborné podmienky na tréningy, čo sme chceli zúročiť. Nemali sme konkrétnu predstavu o tom, ako bude sezóna vyzerať, ale samozrejme bolo našim cieľom pokúsiť sa naviazať na vlaňajšie štvrté miesto v základnej časti,“ hovorí o cieľoch tréner Tóth.

Absencia juniorského tímu predstavuje pre Gladiátorov výhodu a nevýhodu zároveň. Pre šikovnejších bol prísľubom posun do seniorského tímu. Dorast však ťažil z menšej fluktuácie. „Posunuli sme len Filipa Štefánika do Ačka, ktorý sa tam chytil a pár zápasov tam odohral, nakoneic sa bohužiaľ aj zranil, tým pádom ho nevieme použiť v play-off. Súperi ale mali svojich hráčov aj v juniorkách, aj v projekte, náš káder ale neprešiel výraznými zmenami. Podarilo sa nám ho preto stabilizovať a možno aj z toho dôvodu sme mali o niečo ľahšiu prácu.“

Už druhý rok sa v Trnave zišlo množstvo hráčov z rôznych kútov Slovenska. Popri domácich pritom vytvorili veľmi dobrý kolektív. „Verím tomu, že Trnava bude mať vlastných odchovancov aj v doraste za nejaké dva rôčky, na čo sa veľmi teším. Zatiaľ to ale nebolo možné, je tam akási priepasť, ktorá vznikla v predošlých rokoch, takže sme ju museli citlivo zaplniť.“ Hlavný lodivod dorastu pripomenul, že do Trnavy v lete prišli hráči z prvej ligy. „Ja ako tréner som veľmi rád, že sme dali priestor chlapcom, ktorí ešte nehrali extraligu, ktorí sa tu etablovali na vyššiu ligu a nejakým spôsobom sa postupne výkonnostne posunuli a vypracovali tak, že dokázali vybojovať prvé miesto. Máme tu hráčov z klubov ako sú Levice, Piešťany, Senica, Bardejov, Brezno. Brankári sú obaja z nižšej ligy, čo môže byť riziko. Približne tých 60 - 70 percent chlapcov je „neostrieľaných“ a o to je pre mňa to prvé miesto hrejivejšie.“

O titule sa v kabíne zatiaľ nehovorí. Známy stratég hovorí, že prvé miesto po základnej časti nie je zaväzujúce. „Je to povzbudzujúce, nie zaväzujúce. Pred dvoma rokmi sme vyhrali Prezidentský pohár v Ružinove so 103 bodmi, teraz so 104, čiže sa dá povedať, že výkonnostne je to podobné. Samozrejme, veľa závisí od zdravotného stavu hráčov, od súperov, možno aj zranení. Ani teraz nie sme úplne kompletní, sú chlapci, ktorí sa liečia z chorôb a zranení, veríme v ich návrat.“

Systém extraligy dorastu, v ktorej hrá šestnásť tímov, je nastavený tak, že pred samotným play-off v podobe štvrťfinále sa ešte hrá kvalifikácia o štyri miestenky medzi 5. až 12. tímami. Prvé štyri tak majú po základnej časti voľno. V tejto sezóne toto voľno predstavuje takmer mesačnú pauzu. „Je to tri a pol týždňový medzicyklus, kedy nemôžeme iba trénovať. Musíme zachovať vysokú špecifickosť tréningových zaťažení. Nepôjdeme určite kondičnou stránkou, musíme v tomto prípade dolaďovať veci. Naplánovali sme si aj prípravné stretnutia, ktoré nám pomôžu prejsť kontrolou výkonnosti hráčov. Určite by nebolo vhodné len tri a pol týždňa trénovať a nehrať, tým pádom by sme stratili formu,“ objasnil situáciu Tóth. V zápasoch dostali šancu aj mladší hráči, ktorých si tak tréneri mohli pozrieť aj s ohľadom na nasledujúci ročník. Predovšetkým ale boli dobrou prípravou a spestrením pred začiatkom play-off.

Štvrťfinále odohrajú Trnavčania doma v sobotu 4. marca o 17:00 a v nedeľu 5. marca o 10:30. O súperovi sa rozhodne v stredu 1. marca. Na základe posledného zápasu kvalifikácie sa Gladiátori stretnú so Slovanom alebo Liptovským Mikulášom.

 
Aktuálne články
 
HK Gladiators Trnava RSS