Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorast sfúkol Skalicu debaklom (FOTO)

17.09.2016 | Dominika Handzušová

V repríze minuloročného semifinále bola Skalica schopným súperom iba v prvej, vyrovnanej tretine. V druhej ju Gladiátori dostali na kolená šiestimi gólmi, pričom sa hetrikom blysol Adamovič. Dorast sa napokon radoval z vysokej výhry 9:0, Ördögh udržal čisté konto.

5. kolo | Sobota 17.09.2016, 14:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - MHKM Skalica

9:0

0:0, 6:0, 3:0

Góly: 24. Zubek (Mriglot, Adamovič), 28. Adamovič (Štefánik), 28. Mriglot (Prokopčák), 34. Adamovič (Zubek, Repka), 37. Litavec (Iskhakov), 38. Adamovič (Zubek), 42. Komloš (Stepanov), 46. Komloš (Mriglot), 51. Petriska (Iskhakov).

Strely na bránu: 44:23 (11:12, 17:6, 16:5).
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Píšťanský - Gajdošech, P. Jedlička.

Diváci: 75

HK Gladiators Trnava: Š. Ördögh - D. Iglovský, Kajdači, Baznajev, J. Vlk, F. Štefánik, Hucko, Scheuer, Repka - Litavec, Mriglot, Prokopčák - Iskhakov, Stepanov, T. Adamovič - Komloš, A. Baran, Petriska - D. Zubek, Kovačovský, Vi. Urban.

MHKM Skalica: A. Romančík (34. A. Rekoš) - M. Martiška, Ryčkov, D. Klíma, Bojanovský, Cudziš, Rapant, D. Kadlečík - Sajdulajev, Čederle, R. Polák - Pavelka, Funtek, Blanárik - Vaňa, K. Rajčák, D. Rekoš - Tyršel, Kubinec.

Komentár

Po prvej tretine nič nenasvedčovalo výprasku. Strelecky bol zápas vyrovnaný, Romančík si užil zásahy zväčša po hernom tlaku Trnavy, jeho náprotivok Ördögh najmä z brejkov a po chybách obrancov. Dvakrát sa vyznamenal po tom, čo Čederle obral obrancu za jeho bránou o puk. Druhú tretinu načali Gladiátori dohrávaným oslabením, ale podarilo sa im ujsť dopredu. Tieto snahy ešte Romančík ustál, no keď Mriglot vysunul do nájazdu Zubeka, už musel loviť puk spoza chrbta. Krátko na to nevyšla domácim presilová hra, ale v 28. minúte opäť nedali Skaličania pozor na zadné vrátka a Adamovič vymietol pavučinku vo vinkli Romančíkovej brány. Už po vhadzovaní sa Gladiátori natlačili späť k bráne a z gólu sa tešil Mriglot, na čo reagoval hosťujúci tréner oddychovým časom. Hra Záhorákov sa ale veľmi nezmenila. Trnava ich naďalej tlačila a Romančíka z brány štvrtým gólom vyhnal Adamovič.

V rozlete domácich zastavilo oslabenie, Skalica ale presilovku nevyužila na to aby sa vrátila do zápasu. V 37. minúte sa so súpermi pohral Iskhakov a naservíroval pred bránu prihrávku Litavcovi - 5:0. O minútu na to Adamovič strelil svoj tretí gól a druhá tretina tak skončila jasne 6:0. Tretia časť hry sa niesla v podobnom duchu, keď Gladiátori zatlačili súpera do jeho obrannej tretiny a domáci brankár sa hre iba prizeral. Už v 42. minúte nachytal Rekoša na hruškách Komloš, keď vystrelil po vysunutí spoza brány z otočky. Ôsmy gól pridal ten istý hráč, keď ho nechali hostia na pravom kruhu a dostal prihrávku na strelu z prvej. Rekoš si nedal pozor na svoju pravú žŕdku ani pri pokuse Petrisku, ktorý uzavrel debakel v 51. minúte gólom na 9:0.