Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Prvá prehra dorastu v sezóne (FOTO)

25.09.2016 | Dominika Handzušová

Martin sa poučil zo svojej sobotňajšej prehry a na nedeľnú odvetu pricestoval v pozmenenej zostave. Trnava sa trápila v zakončení a nepodarilo sa jej dohnať súperov náskok.

8. kolo | Nedeľa 25.09.2016, 10:30 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - MHC Martin

2:4

2:2, 0:0, 0:2

Góly: 9. Baran (Komloš, Adamovič) v presilovke, 14. Baran (Adamovič, Húževka) v oslabení - 2. Ferleťják (Melcher, Ďureje), 18. Lavička, 43. Melcher (Ďureje) v oslabení, 50. Minko (Rešetár).

Strely na bránu: 32:25 (10:9, 12:11, 10:5).
Vylúčenia: 5:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:1.
Rozhodovali: Novák - Gegáň, P. Jedlička.

Diváci: 85

HK Gladiators Trnava: Š. Ördögh - F. Štefánik, Scheuer, Vlk, Kajdači, Baznajev, Húževka, Hucko - D. Zubek, A. Baran, T. Adamovič - Iskhakov, R. Révész, Stepanov - Komloš, Mriglot, Repka - Vi. Urban, Korienek, Kovačovský.

MHC Martin: Hlavaj - J. Ivan, Lavička, B. Ligas, Ďureje, Bače, Knésl, Kubány - Rešetár, Minko, B. Volko - N. Ferleťják, Paulíny, Melcher - Czirjak, Kľoc, Rebizov - Sabó, R. Kalnický, Malček.

Komentár

Martin pricestoval na odvetu v pozmenenej zostave a bolo to poznať. V obrane bol oveľa pozornejší a v útoku nepríjemnejší. Trnave sa vyrovnal v korčuľovaní a v niektorých fázach mal aj navrch. Gladiátorom sa v úvode podarilo Martin zatlačiť, no platilo rýchle nedáš - dostaneš, keď hostia ušli a skóre otvoril po Melcherovej prihrávke pred bránu Ferleťják. Od 7. minúty hrali domáci presilovú hru, hosťom sa ale darilo puk vyhadzovať. Prestriedaný Komloš ho v 9. minúte zaviezol za bránu, skúšal to po otočke, puk sa podarilo za brankára dostať Baranovi - 1:1. Trnava sa následne musela brániť dvom oslabeniam po sebe, keď ju súper zatlačil do obranného pásma. Húževkovi sa podarilo sklepnúť puk na Adamoviča, ten ušiel v oslabení dopredu a prihral cez os, aby Baran svojim druhým gólom strelou z prvej otočil na 2:1. Martinčania vyrovnali pri podobnej akcii, keď Lavička zachytil puk v oslabení, no nemohol prihrať cez prehustený priestor a tak to skúsil sám a podarilo sa mu prekonať Ördögha.

V druhej tretine sa skóre nemenilo. Šancí na to bolo dostatok, Ördögh sa vyznamenal najmä pri martinských presilovkách. V 31. minúte Iskhakov dostal prihrávku do úniku a strelil gól, hlavný rozhodca ho však po porade s čiarovým napokon neuznal, pretože situácii predchádzal trnavský faul. Tento moment Trnavu akoby zaklial, vo finálnej fáze sa jej nedarilo a nedokázala už streliť gól. Martin naopak v 43. minúte opäť ušiel do oslabenia a dostal sa do vedenia šikovným blafákom Melchera. To potvrdil v 50. minúte, keď sa mu podarilo súpera zatlačiť a Ördögha zblízka prekonal voľný Minko. Trnava vzápätí hrala presilovú hru, ale chýbala jej pohotovosť pri prihrávkach, Martinu sa stačilo dobre rozostaviť. Gladiátorom nevyšla ani hra bez brankára a tak po prvý raz v sezóne prehrali.

Brankári

# - číslo dresu v poslednom zápase (pre prípad, že by sa menilo)
Min - počet odchytaných minút
Str - počet strieľ vyslaných na brankára
Ink - počet inkasovaných gólov
Zás - počet zásahov
Pri - priemer gólu na zápas ( = inkasované góly / minúty/60 )
Úsp - úspěšnost zásahov ( = zásahy / střely )