Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorast porazil Žilinu na nulu (FOTO)

08.10.2016 | Dominika Handzušová

V zápase zmarených šancí sme na gól čakali až do tretej tretiny. V nej sa strelecky presadil Iskhakov, neskôr Štefánik a krátko na to Baran. Brankár Šimo si udržal čisté konto.

11. kolo | Sobota 08.10.2016, 14:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - MsHKM Žilina

3:0

0:0, 0:0, 3:0

Góly: 41. Iskhakov (Stepanov), 52. Štefánik (Stepanov, Iskhakov), 53. Baran (Zubek, Adamovič).

Strely na bránu: 46:20 (12:6, 13:9, 21:5).
Vylúčenia: 1:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Stano - Gegáň, Frimmel.

Diváci: 80

HK Gladiators Trnava: Šimo - F. Štefánik, Hucko, D. Iglovský, J. Vlk, B. Húževka, Scheuer, Sliva - Iskhakov, Stepanov, R. Révész - Komloš, Mriglot, Prokopčák - D. Zubek, A. Baran, T. Adamovič - Litavec, M. Adamčík, Petriska - Vi. Urban.

MsHKM Žilina: Kolupajev - Dlugoš, D. Surán, Saboš, Kráľ, M. Krištofík, Koreník, Šmárik - Kolek, D. Oravec, Pjaták - Straka, Hryzák, Drahno - Brath, Korbáš, Holečka - S. Zicho, S. Rehák, F. Mrázik.

Komentár

V prvých 40 minútach sa Trnavčanom nepodarilo využiť hneď niekoľko veľkých šancí. Ešte na začiatku zápasu bránený Zubek nestačil trafiť puk na odkrytú bránu. V druhej tretine Iskhakov v úniku do nájazdu poslal puk po ľade do betónu Kolupajeva, ktorý mu navyše bránil nohy hokejkou. Krátko na to nevyšlo Adamovičovi so Zubekom prečíslenie. Iskhakova v ďalšom nájazde faulom odstavil Dlugoš. V úvode presilovky veľa striel nepribudlo, až v jej závere sa mal Kolupajev čo otáčať.

Streleckú smolu preťal na začiatku druhej tretiny Iskhakov. Stepanov zachytil odrazený puk v obrannom pásme, vysunul Iskhakova a jeho strelu zastavila až sieť. Vyrovnať mohol Oravec, ale Šimo bol proti. Iskhakov sa neskôr opäť dostal sám na bránu, z jeho šance nezapršalo, no po ďalšej jeho šanci Kráľ posunul bránu a Trnava tak hrala druhú presilovú hru. Výhodu ako takú nevyužila, raz to bola žŕdka, no pri návrate previnilca na ľad ešte strieľal od modrej Štefánik a prestrelil čo mu stálo v ceste - 2:0. Už o 75 sekúnd nedala obrana pozor na Barana, ktorý prestrelil Kolupajeva a zvýšil na 3:0. Následne sa Trnava v pohode ubránila oslabeniu, aj v štyroch dokázala súpera zatlačiť. Po zaváhaní vo Zvolene si tak Gladiátori pripísali opäť tri body.