Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
14. kolo | Nedeľa 16.10.2016, 11:30 | Zimný štadión Nitra

MMHK Nitra - HK Trnava

2:1

0:0, 1:1, 1:0

Góly: 26. Šimurda (Pupák, Jankula) v presilovke, 50. Oborný (Šimurda, Jankula) - 37. Komloš (Hucko, Stepanov).

Strely na bránu: 36:32 (10:7, 18:10, 8:15).
Vylúčenia: 5:6 na 2 min, navyše Hvizdoš 10 nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: J. Konc - D. Konc ml., Hronský.

Diváci: 90

MMHK Nitra: F. Hudec - Pupák, Šimurda, Mi. Hudec, Muráň, Rohaľ, J. Šipoš, M. Hlinka, Civáň - Farský, Hvizdoš, Jankula - S. Holý, B. Káčer, M. Hercog - H. Kováč, V. Varga, Hoffmann - Lidik, Oborný.

HK Trnava: Š. Ördögh - Scheuer, D. Iglovský, Hucko, F. Štefánik, J. Vlk, B. Húževka - Mriglot, Iskhakov, Komloš - Prokopčák, Stepanov, Kovačovský - T. Adamovič, A. Baran, D. Zubek - Korienek.

Ohlasy

Igor Tóth: "Trnavské mužstvo nekorčuľovalo v prvej tretine, ako sme očakávali. Hrali sme hokej na oko pekný, ale nie priamočiary, a hlavne bez pohybu, bez streľby, ktorá by ohrozila brankára Hudeca. Súper nás prestrieľal v úvode. Pasivita bola zlá. V šanci, kde sme mali strieľať, sme prihrávali nezmyselne, namiesto trestania súpera. Toto Nitra využila v druhej tretine, využila prvú presilovku. Po štandardnej hernej situácii po vhadzovaní puku zahral Matej Komlóš signál, ktorý sa konečne skončil utešeným gólom. Znova sa hralo akoby 'od nuly'. Bol to zápas o jednej chybe. Kto ju spraví prvý – asi prehrá. Nitrania po sobote viac bojovali, boli viac gólovo hladní ako Gladiátori. V posledných dvoch minútach si Nitra nechala vylúčiť hráča, čím vznikla veľká možnosť na vyrovnanie. Hrali sme takmer 1,5 minúty presilovku a súčasne aj power play 6-4, keď sme odvolali brankára. Na ľad sme poslali šesť útočníkov. Na ploche si naši chalani vypracovali tri vyložené gólové šance - tutovky, ktoré však skončili tesne vedľa brány, alebo boli zblokované obetavou Nitrou. Žiaľ, už chýbal pokoj na hokejkách. Je škoda, že sme sa nepresadili strelecky už v prvej či druhej tretine, čo bol hlavný cieľ. Nitra hrala v nedeľu jednoducho a priamočiaro. Na rozdiel od soboty, Trnava nebola ani taká pohyblivá ani taká nebezpečná. Naši hráči príliš dlho držali a vláčili puky na hokejkách, čo vyhovovalo súperom pri prechode stredným pásmom. Spokojní sme iba s hrou v tretej tretine."