Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorast sa vrátil na prvú priečku (FOTO)

23.10.2016 | Dominika Handzušová

Trnavskí dorastenci si poradili s posledným Prešovom 4:1. Už v sobotnom kole Dukla zaváhala doma so Zvolenom a Gladiátori sa tak vrátili na líderskú pozíciu tabuľky.

16. kolo | Nedeľa 23.10.2016, 10:30 | Zimný štadión Trnava

HK Trnava - PHK Prešov

4:1

2:1, 2:0, 0:0

Góly: 4. Mriglot (Iglovský, Prokopčák), 11. Scheuer (Adamovič, Baran), 23. Zubek (Adamovič, Baran), 31. Stepanov (Iskhakov) v oslabení - 7. Maňák (Macko) v presilovke.

Strely na bránu: 36:21 (16:8, 12:9, 8:4).
Vylúčenia: 3:2 na 2 min, navyše Adamovič TS seknutie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0.
Rozhodovali: Mĺkvy - Gegáň, Frimmel.

Diváci: 65

HK Trnava: Š. Ördögh - D. Iglovský, Hucko, J. Vlk, B. Húževka, F. Štefánik, Scheuer - Komloš, Mriglot, Prokopčák - Iskhakov, Stepanov, Repka - D. Zubek, A. Baran, T. Adamovič - Vi. Urban, Kovačovský, Korienek.

PHK Prešov: Šmídl - Maňák, Havrila, S. Macejko, Lopuchovský, Diheneščík, Bernacký, Marek Leško - Raáb, M. Macko, Hudák - Porkoláb, Barna, Frič - Kozma, D. Pavlík, Lehotský.

Komentár

Zápas s Prešovom symbolicky gólovo načala "prešovská" formácia s Prokopčákom, Komlošom a Mriglotom. Posledný menovaný zakončil akciu v 4. minúte dorážkou. V 6. minúte si šancu vypracoval Iskhakov a o chvíľu na to sa Šmídl stihol presunúť na Zubekovu strelu. Vzápätí Zubek v snahe získať puk fauloval a Prešovu stačilo na gól jedenásť sekúnd. Ördögh neudržal strelu Maňáka od modrej. V 9. minúte nastrelil Lopuchovský žŕdku a Trnavčania na dvihnutý varovný prst reagovali gólom, keď strela Scheuera od modrej prešla až do siete. Trnava bola vo zvyšku tretiny aktívnejšia, ale nevyvarovala sa chybám a Ördögh musel neraz vytiahnuť zákrok. V 16. minúte vytiahol betón proti individuálnej akcii Raába.

Druhá tretina bola vyrovnanejšia, hra sa prelievala zo strany na stranu. V 23. minúte hostia nepokryli Zubeka a ten zblízka poslal puk k vzdialenejšej žrdi - 3:1. Od 30. minúty hral Prešov presilovku, ale Iskhakov puk vyviezol, prenechal za seba Stepanovi a ten v oslabení pridal štvrtý gól Gladiátorov. V tretej tretine sme už gól nevideli, Trnavčania nevyužili dve presilové hry. Dvakrát opäť zvonila žŕdka a Štefánik sa tešil z trefy, ale puk do brány poslal odrazom vysokou hokejkou. Záverečné dve minúty sa znova Trnava nechala zatlačiť súperom. V 59. minúte bolo po seknutí Adamoviča nariadené trestné strieľanie, ale Ördögh si s Raábovou bekhendovou strelou na lapačku poradil.