Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
43. kolo | Streda 18.01.2017, 13:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - MMHK Nitra

6:3

0:2, 4:1, 2:0

Góly: 21. Stepanov (Kočergin, Iskhakov) v oslabení, 24. Komloš (Kovačovský), 35. Stepanov (Révész, Iskhakov), 37. Štefánik (Stepanov, Iskhakov) v presilovke, 46. Révész (Iskhakov, Stepanov), 60. Iskhakov - 3. Kollár (Jankula), 14. Hoffmann (Holý, T. Štefanka), 23. T. Štefanka (Hoffmann, Holý) v presilovke.

Strely na bránu: 41:23 (10:12, 20:6, 11:5).
Vylúčenia: 6:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:0.
Rozhodovali: Stano - Poláčik, Maškulka.

Diváci: 80

HK Gladiators Trnava: Š. Ördögh - F. Štefánik, Scheuer, J. Vlk, Kočergin, D. Iglovský, B. Húževka, Solník, Sliva - Matej Komloš, Mriglot, T. Adamovič - R. Iskhakov, Stepanov, R. Révész - D. Zubek, Dubovecký, Prokopčák - M. Adamčík, Kovačovský, Petriska.

MMHK Nitra: Fr. Hudec - Maček, M. Pupák, Soveľ, J. Štefanka ml., M. Hudec, Jesenský, Civáň - Farský, Hvizdoš, Oborný - Jankula, A. Kollár, H. Kováč - Holý, T. Štefanka, Hoffmann - V. Varga, B. Káčer, Ma. Hlinka.

Komentár

V prvej tretine mali spočiatku územnú prevahu domáci, ale približne od ôsmej minúty ju získavali hostia. Ešte predtým skóre otvoril po natlačení sa pred bránu Kollár. Neskôr zvýšil na 2:0 z pohľadu Nitry Hoffmann. Druhú tretinu načali Trnavčania vylúčením, ale pri oslabení ušiel Stepanov a znížil na 1:2. Krátko na to Nitra využila presilovku a odskočila späť na rozdiel dvoch gólov.

Neskôr však znova Gladiátori znížili, keď Kovačovský našiel pred bránou Komloša. Opäť mali Trnavčania väčší tlak v útočnom pásme, Nitra sa k strelám dostávala len sporadicky pri brejkových situáciách, keď si domáci nedávali pozor na obranu. V 35. minúte prekvapil Hudeca pri žŕdke Stepanov a bolo vyrovnané. Navyše tri minúty pred koncom druhej tretiny využil Štefánik presilovku a po prvý raz v zápase Trnavu posunul do vedenia.

V 46. minúte zvýšil náskok Trnavy Révész na dva góly. Následne sa museli domáci brániť dvom po sebe idúcim oslabeniam. Záver zápasu bol trochu nervóznejší, keď sa súboje neraz menili na menšie šarvátky. Trnava si ale svoju výhru ustrážila. V záverečnej minúte navyše vypichol puk v strednom pásme Iskhakov a po sóle upravil výsledok na konečných 6:3.

Brankári

# - číslo dresu v poslednom zápase (pre prípad, že by sa menilo)
Min - počet odchytaných minút
Str - počet strieľ vyslaných na brankára
Ink - počet inkasovaných gólov
Zás - počet zásahov
Pri - priemer gólu na zápas ( = inkasované góly / minúty/60 )
Úsp - úspěšnost zásahov ( = zásahy / střely )