Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži zdolali favorita z Detvy (FOTO)

05.10.2016 | Dominika Handzušová

Gladiátori vrátili druhému celku tabuľky prehru zo začiatku sezóny. V dramatickom závere si ustrážili tesnú výhru 4:3.

10. kolo | Streda 05.10.2016, 17:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - HC 07 Detva

4:3

1:1, 1:0, 2:2

Góly: 5. Schmidt (Reho, Okoličány), 27. Reho (Okoličány), 49. Kamenický (Poláček) v presilovke, 51. Jurák (Mrázik, Reho) v presilovke – 12. Paleček (P. Fekiač), 44. V. Fekiač (Gašpar) v presilovke, 55. Srnka (Juraško, F. Fekiač).

Strely na bránu: 19:40 (6:16, 5:12, 8:12).
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše Čunderlík trest v hre za napadnutie oblasti hlavy a krku. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: M. Valachovič - Frimmel, J. Šefčík.

Diváci: 195

HK Gladiators Trnava: M. Juríček – A. Mrázik, Reho, Poláček, Roth, Mihalko, Vojtas, Keleši, Bohucký – Jurák, D. Schmidt, D. Okoličány – Brzák, Hrbáčik, S. Ševčík – Beták, Čunderlík, Kamenický – Mrava, Kratochvíla, M. Lukačovič.

HC 07 Detva: V. Rosandić (51. I. Cibuľa) – Sládok, M. Juraško, Valjent, M. Šimon, F. Fekiač, Mačkovič, Gábor – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – Říha, Balko, I. Jakubík – L. Hrušík, Videlka, J. Petro – F. Šedivý, P. Fekiač, Paleček – Srnka.

Komentár

V prvej tretine Detva ukázala svoju silu. Jej hráči oveľa lepšie korčuľovali, venovali sa hre a nie zbytočným faulom a provokáciám, prechod do pásma bol jednoduchší a naopak v ňom narobili problémy Trnavčanom. Strelecká aktivita hovorí za veľa, hostia prestrieľali našich 16:6. Avšak v efektivite už to bola iná káva. Rosandića v 5. minúte prekvapil tečom Rehovej strely Schmidt a Detva tak vrhla sily do útoku v snahe vyrovnať. Pred bránou Juríčka postupne zlyhal dvakrát Jakubík, do tretice Videlka. Až v 12. minúte sa predsa tešil z vyrovnania Paleček. V 18. minúte mohli byť Gladiátori opäť vo vedení, ale Kamenického presilovkový pokus na odkrytý priestor vyblokoval Sládok.

Druhá tretina začínala vzájomným oťukávaním, keď hráči nechceli pustiť strelu na bránu. Trnava sa trápila v prechode cez stred, po niekoľkých icingoch sa to ale napokon podarilo dokonca do prečíslenia, ktoré využil paradoxne bek, Okoličányho prihrávku poslal cez presúvajúcho sa Rosandića Reho - 2:1. Hostia mohli vyrovnať v presilovke, ale Trnava sa dobre bránila. V posledných sekundách druhej tretiny prišlo k nepríjemnému stretu, keď vyšší Čunderlík bránil prienik nižšieho Valjenta. Po nešťastnom zákroku museli hosťujúceho beka, ktorý je domácemu publiku dobre známy, vyniesť na nosidlách, a domáci center putoval pod sprchy predčasne.

Päťminútové oslabenie Gladiátori zvládali veľmi dobre, inkasovali až po štyroch minútach. Pri striedaní si nedala pozor obrana na rýchly návrat hostí, Gašpar si vytiahol Juríčka a Viktor Fekiač strieľal už do prázdnej brány. Trnavu ale vyrovnanie ani dlhé oslabenie nepoložilo. Naďalej dobre bránila a podarilo sa jej získať presilovku. V nej to dlho nevyzeralo ideálne, ale v 49. minúte našiel pred bránou Kamenického Poláček a domáci boli po tretí raz vo vedení. Navyše nasledovala krátko na to ďalšia presilovka a opäť sme ju využili, Mrázik krásne našiel krížom Juráka - 4:2. Detva zareagovala oddychovým časom a Rosandića v bráne nahradil Cibuľa. Nový impulz Detve pomohol. Postupne sa dostávala do tlaku, až v 55. minúte v predbránkovej tlačenici ťažil Srnka zo šikovnej prihrávky Juraška a znížil na 4:3. Od 57. minúty sa museli hostia brániť oslabeniu, čo sa im podarilo. Ostal im tak ešte čas odvolať brankára, ale v power-play už veľa šancí nevyťažili.