Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V dramatickom závere muži udržali výhru nad Dvadsiatkou

04.12.2016 | Dominika Handzušová

Vo vloženom zápase sa reprezentačný projekt Dvadsiatky v Trnave rozlúčil s ligou. Gladiátori viedli už 4:1, ale po chybách dokázali mladíci vyrovnať. Trnava ale využila presilovú hru a napriek infarktovému záveru si výhru ustrážila.

vložený | Nedeľa 04.12.2016, 17:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - HK Orange 20

5:4

2:1, 2:1, 1:2

Góly: 8. Jurák (Schmidt, Okoličány), 10. Bohucký (Beták), 28. Szalay (Čunderlík, Glemba), 32. Mrázik (Čunderlík, Reho) v presilovke, 56. Mihalko (Čunderlík, Glemba) v presilovke o dvoch – 12. Hecl, 33. Hecl (Trška, Bdžoch), 43. Jaško (Sloboda, Kožiak), 51. Struška.

Strely na bránu: 35:34 (12:13, 12:8, 11:13).
Vylúčenia: 2:4 na 2 min, navyše Juríček TS posunutie brány. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Krist - Frimmel, Nosek.

Diváci: 157

HK Gladiators Trnava: M. Juríček - A. Mrázik, Reho, Mihalko, Bohucký, Keleši, Vojtas - Jurák, D. Schmidt, D. Okoličány - Glemba, Čunderlík, Szalay - Beták, Hrbáčik, Mrava - Brzák, Kratochvíla, M. Lukačovič.

HK Orange 20: Kožiak - Hedera, D. Trška, O. Košecký, Hain, M. Jendroľ, Bdžoch - De. Pätoprstý, N. Jaško, Pataky - Struška, P. Oško, Andrisík - M. Hecl, M. Sloboda - Vybiral, A. Liška, Václav.

Komentár

Gladiátorom patril úvod zápasu, vypracovali si dvojgólové vedenie po strele Juráka z prvej a Bohuckého od modrej. V 12. minúte znížil samostatne Hecl, keď zobral puk Mrázikovi, a hostia začali hrať nepríjemnejšie. V 16. minúte Juríček likvidoval Jaškov únik a v 18. zastavil strelu Slobodu po blafáku. V druhej tretine mali strelecky navrch Trnavčania. Po dorážke Szalaya zblízka a presilovkovom teči Mrázika viedli už 4:1. Krátko nato ale opäť udrel Hecl, ktorého Trška šikovnou prihrávkou vysunul do úniku.

Na začiatku tretej tretiny znížil z dorážky Jaško a reprezentanti ešte viac ožili. V 51. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď Juríčka nachytal Struška. Trnava sa s remízou neuspokojila, vytvorila si tlak a to vyústilo v niekoľko vylúčení po sebe. Gladiátori využili presilovku o dvoch hráčov gólom Mihalka. Záver ešte priniesol drámu, keď rozhodca odpískal Juríčkovi posunutie brány, po ktorom inkasoval gól, a preto nariadil trestné strieľanie. V ňom Hecl neuspel, ale „Dvadsiatka“ potom dostala ešte jednu šancu pri presilovej hre. Ani v power-play šiestich na štyroch sa im už vyrovnať nepodarilo a tri body ostali v Trnave.

Ohlasy

Jozef Fabian: „Celý zápas sme viedli, súper doťahoval, som rád, že sme to v tom infarktovom závere ustáli. Inkasované góly boli vždy po strate koncentrácie. Nechcem povedať, že boli lacné, ale dali sa tie situácie riešiť inak, aby sme ich neinkasovali.“

Ernest Bokroš: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, pretože bol posledný a chlapci sa nechceli zraniť. Videl som, že sa šetrili, nešli tak do osobných súbojov, nekorčuľovali. Myslím, že na to že sme dali štyri góly, sme mohli vyhrať. Skôr preto nie som spokojný s defenzívou, ako dnes bránili a nechali si ľahko dať góly.“