Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V predohrávke muži nestačili na Skalicu (FOTO)

30.10.2016 | Dominika Handzušová

Trnavčania si pre tradičný krasokorčuliarsky turnaj predohrávali stretnutie so Skalicou. Záhorákom sa po prvý raz v sezóne podarilo proti Gladiátorom bodovať naplno.

20. kolo | Nedeľa 30.10.2016, 16:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - HK Skalica

3:6

0:0, 2:3, 1:3

Góly: 32. Mrava (Kamenický, Kratochvíla), 36. Schmidt (Reho, Jurák) v presilovke, 57. Poláček (Jurák, Schmidt) v presilovke – 28. Kellerstein (Dvonč, Brodek), 34. M. Romančík (Hluch, Pavešic) v oslabení, 38. Drahorád (Kellerstein, Dvonč), 43. Brodek (Škápik), 53. Gula (Drahorád, Brodek), 55. Vaškovič (Janáč, Vereš).

Strely na bránu: 33:38 (7:12, 14:13, 12:13).
Vylúčenia: 2:6 na 2 min, navyše Mrázik 10 nešportové správanie - Grman 10 napadnutie zozadu a DKZ údery. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Adamec - Výleta, Beniač.

Diváci: 185

HK Gladiators Trnava: M. Juríček – A. Mrázik, Reho, Poláček, Roth, Keleši, Mihalko, Poldruhák, Vojtas – Jurák, D. Schmidt, D. Okoličány – Beták, Korytko, Glemba – Brzák, S. Ševčík, M. Lukačovič – Mrava, Kratochvíla, Kamenický.

HK Skalica: P. Romančík – Škápik, P. Horváth, Mikéska, Pavešic, K. Grman, Drahorád, Kukliš, P. Gula – Vaškovič, R. Vereš, Janáč – Hluch, Kučera, M. Romančík – R. Dvonč, Brodek, Kellerstein – P. Kotzman, Halabrín, A. Kotzman.

Komentár

Prvá tretina sa rozbiehala dosť pomaly, taký akoby nedeľný, sviatočný, pohodový zápas. Prvú väčšiu šancu mal v 10. minúte Lukačovič, zblízka ho ale pri bekhendovom zakončení puk neposlúchol. Neskôr sa Trnava dostala do tempa pri presilovej hre. V ďalšom priebehu hry mala navrch, a získala ďalšiu presilovku, ale ani v tej, ani v záverečnej výhode Skalice, sme gól nevideli.

Druhá tretina bola oveľa rýchlejšia. V 22. minúte Hluch zblokoval obrovskú šancu Glembu. Na druhej strane v páde Mrázik vyrazil Brodekovu prihrávku, ale o chvíľu na to Skaličania slávili otvorenie skóre Kellersteinom. Brodek mohol v 31. zvýšiť na 2:0, ale netrafil dorážkou bekhendom odkrytú bránu. V 32. minúte vyrovnal Mrava v páde po Kamenického prihrávke spoza brány. Od 34. hrali domáci presilovku, no už po niekoľkých sekundách inkasovali z hokejky Michala Romančíka. Patrik Romančík neskôr našiel v lapačke Schmidtov teč, ale už o pár sekúnd Schmidt predsa len zúžitkoval presilovku a Trnava opäť vyrovnala. V 38. minúte však Kellersteinova prihrávka našla Drahoráda, ktorý z pravého kruhu vymietol vinkel a do tretice Skalica viedla. Záver druhej tretiny okorenila pästná výmena, keď Ševčík reagoval na Grmanov nepríjemný faul.

V tretej tretine sa Trnave nedarilo dostať do tempa. Skalica naopak uspela Brodekovým tečom Škápikovej strely, neskôr pridal gól Gula a o chvíľu sa zorientoval pred bránou najlepšie Vaškovič a Skalica viedla 6:2. V 57. minúte znížila Trnava v presilovke, keď Poláčkovu prihrávku na strelu do odkrytej brány zblokoval protihráč do siete. Už to bola ale iba kozmetická úprava skóre.