Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Víťazný vstup do série (FOTO)

04.03.2017 | Dominika Handzušová

Trnavskí dorastenci dokázali v prvom štvrťfinálovom zápase zdolať bratislavský Slovan v predĺžení 3:2. Ujali sa tak vedenia v sérii 1:0. Druhý zápas je na programe v nedeľu 5. marca od 10:30 na Zimnom štadióne v Trnave.

štvrťfinále | Sobota 04.03.2017, 17:00 | Zimný štadión Trnava

HK Trnava - HC Slovan Bratislava

3:2 pp

1:1, 0:1, 1:0

Góly: 3. Iskhakov (Stepanov), 56. Raáb (Vlk, Baran), 62. Baran (Maňák, Džugan) - 15. Hanula (Koza, Ledenev), 36. Lepský (Ledenev).

Strely na bránu: 49:27 (18:8, 15:11, 14:8 - 2:0).
Vylúčenia: 2:2 na 2 min, navyše Kupka 10 nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: J. Konc - Beniač, Šimko.

Diváci: 285

HK Trnava: Šimo - D. Iglovský, B. Húževka, J. Vlk, Repka, Maňák, Zekucia, Solník, Hucko - Matej Komloš, Mriglot, Prokopčák - R. Iskhakov, Stepanov, R. Révész - Raáb, A. Baran, Džugan - Kovačovský.

HC Slovan Bratislava: Vojvoda - Ledenev, Vitaloš, Škrabák, Ma. Šalka, Topor, Drdan, A. Divinský, Papaj - Koza, Vavrušek, J. Adamovič - Lepský, Matuška, Chobotko - D. Jendek, Kupka, A. Kormúth - Hanula, Včelka, Fiala.

Komentár

Trnava začala zápas veľmi aktívne a súpera výrazne prestrieľala. Už na začiatku 3. minúty otvoril skóre Iskhakov strelou po vyhratom vhadzovaní. Vojvoda v bráne hostí ale následne stiahol roletu a dlho za seba nič nepustil. Od 8. minúty sa museli domáci brániť v oslabení, neskôr nevyužili svoju presilovku. V 15. minúte sa podarilo Slovanu vyrovnať, keď sa zo stredného pásma šikovne vytiahol Koza a ponúkol puk Hanulovi.

Aj v druhej tretine boli Gladiátori strelecky aktívnejší, Vojvoda ale držal svoj tím. V 36. minúte sa domácim nepodarila strela od modrej a s odrazeným pukom sa dopredu pustil Lepský, aby z brejku poslal hostí do vedenia. Gól Slovanistov veľmi povzbudil, do konca tretiny sa viac tlačili na Šimovu bránu a vyrovnali hru.

V tretej tretine pokračovala vyrovnaná hra, chvíľu horelo pred Vojvodom, chvíľu pred Šimom. V 56. minúte sa podarilo Vlkovu strelu od modrej zblízka dostať po ľade zadovkou Raábovi až do brány a bolo vyrovnané. V predĺžení mal obrovskú šancu rozhodnúť Kupka, keď Šimo vyrážal strelu pred seba, ale nepodarilo sa mu dostať pod kontrolu poskakujúci puk. Baran ho následne rozohral do útoku a platilo nedáš - dostaneš. Maňákovu strelu tečoval pred Vojvodom práve Baran a Trnava sa tak tešila z výhry.