Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Aj v druhom zápase tesná prehra, stav série 0:2 (FOTO)

21.03.2014 | Dominika Handzušová

Aj v druhom stretnutí na zúženom ľade v Detve Trnava nestačila na Zvolen a prehrala tesne 2:3. Extraligista tak vedie v sérii 2:0 na zápas. V nedeľu 23. a pondelok 24. marca sa Trnava na domácom ľade pokúsi jej stav vyrovnať.

Štvrtok 20.03.2014, 17:00 | Zimný štadión Detva

HKM Zvolen - HK Gladiators Trnava

3:2

0:1, 1:0, 2:1

Góly: 33. Priatka (Trnka, Filkus), 48. Priatka (Filkus, Stena) v presilovke, 60. Lunter (Krajč, Ondris) - 20. Kögel (Grell, Žilinský), 50. Hutár (Turanský, Mrava).

Vylúčenia: 2:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Majling - Číž, Ondráček.
Strely na bránu: 44:24 (10:10, 13:8, 21:6).

Diváci: 129

HKM Zvolen: Húska - Priatka, Meliška, M. Krajč, Klein, Ju. Valach, Kulišek, Moška, Strelec - Trnka, Stena, Filkus - J. tatár, T. Ondris, Kelemen - K. Lunter, P. Halama, Mojžiš - K. Lupták, Marcinek, Daniš.

HK Gladiators Trnava: M. Juríček - Burzík, M. Fabian, M. Hutár, Poldruhák, Krcho, Keleši, Burian - Katrušák, Okoličány, Koleňák - Mrava, Turanský, Juran - Kögel, B. Žilinský, Grell - Štěpán, Dan. Baránek, Dáv. Baránek.

Komentár

V prvej tretine mali spočiatku optickú hernú prevahu Zvolenčania, Trnava sa však dostávala do väčších gólových príležitostí. Jednu z nich spálil pri niekoľkonásobných dorážkach v 15. minúte Juran. Keď už to vyzeralo, že sa do kabín odíde za bezgólovej remízy, vyčíhal Grell ideálnu prihrávku pred bránu na voľného Radoslava Kögela

Druhú tretinu načala Trnava tlakom a expresnou šancou po jemne nepresnej strele Katrušáka. V rozlete však Gladiátorov zbrzdili vylúčenia, trikrát po sebe si na trestnej "oddýchol" Koleňák. Na úzkom ľade sa ale jeho tímu darilo dobre vytláčať Zvolenčanov rýchlejším pristupovaním a v presilovke sme tak gól nevideli. V 33. minúte ale po skončení tretieho trestu niekoľkokrát po sebe mali Trnavčania puk na hokejke a nepodarilo sa im ho z pásma vyhodiť von, z čoho napokon ťažil Samuel Priatka, keď spomedzi kruhov puk upratal za Juríčkov chrbát.

V tretej tretine sa previnil podrazením v rámci záchrany úniku Trnku Hutár. Zvolenu sa podarilo konečne presilovku využiť a to hneď po sedemnástich sekundách, keď podobne ako pri prvom góle Trnavy Samuel Priatka dostal voľný pred bránou prihrávku a Juríček sa nestíhal presunúť. Dlho sa ale z vedenia netešil, po minúte Turanského strelu po prihrávke Mravu dorazil za Húsku z druhej vlny Michal Hutár. Následne Trnava nevyužila svoju druhú presilovku v zápase. Hra bola po jej skončení vyrovnaná, ale hostia sa opäť previnili - zahrali šiesti a museli pykať. Zvolen sa pri tejto presile dostal do tempa a z tlaku napokon vyťažil gól v poslednej minúte. Krajčova strela od modrej čiary sa dostala k bráne, kde Juríček puk neustrážil a z bránkoviska mu ho do siete poslal Kristián Lunter. Trnave už sa ani pri hre bez brankára nepodarilo vyrovnať a opäť tak tesne prehrala.

Ohlasy

Jozef Fabian: "Prvá tretina sa niesla v našej réžii, v rovnovážnom stave sme boli lepším tímom. Počas prvej tretiny si obe družstvá vytvorili pár gólových príležitostí, nám sa podarilo otvoriť skóre 9 sekúnd pred koncom tretiny. V druhej časti sme mali až štyri vylúčenia, čo nás stálo obrovské množstvo síl. V 32. min sme po sérii našich chýb inkasovali na 1:1. V tretej tretine sme pocítili úbytok síl a energie z oslabení v druhej časti, súper nás vysoko prestrieľal a v ďalšom našom oslabení sa dostal do vedenia. V 50. min sa nám podarilo vyrovnať, kedy sme boli dôrazní pred súperovou bránou a dokázali sme na viackrát doraziť puk do brány. V 60. min sme v obrannom pásme urobili sériu chýb, z čoho bol inkasovaný gól 52 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Do konca sa nám ešte podarilo odvolať brankára, no nedokázali sme už vyrovnať."