Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Po druhý raz rozhodli nájazdy, séria vyrovnaná 2:2 (FOTO)

24.03.2014 | Dominika Handzušová

Vo výbornom zápase sa podarilo trnavskému dorastu vyrovnať nepriaznivé skóre a rozhodovať tak museli podobne ako v prvom dueli až samostatné nájazdy. V nich jediným úspešným bol Samuel Ševčík, na druhej strane sa vyznamenal v bráne Martin Juríček a v ďalšom stretnutí sa tak bude bojovať o mečbal.

Pondelok 24.03.2014, 17:00 | Zimný štadión Trnava

HK Gladiators Trnava - HKM Zvolen

3:2 sn

0:0, 0:2, 2:0

Góly: 45. Turanský (Mrava, Burzík), 52. Mrava (Burzík), rozhodujúci samostatný nájazd Ševčík - 24. Priatka (Necpál, Tatár) v presilovej hre, 39. Kelemen (Priatka, Lunter).

Vylúčenia: 4:8 na 2 min, navyše Burzík TS hákovanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Fridrich - Gegáň, Junek.
Strely na bránu: 37:36 (9:14, 14:16, 10:5 - 4:1).

Diváci: 250

HK Gladiators Trnava: M. Juríček - Burzík, M. Fabian, M. Hutár, Poldruhák, Krcho, Keleši - Katrušák, S. Ševčík, Grell - Mrava, Turanský, Juran - Koleňák, Okoličány, B. Žilinský - Štěpán, Dan. Baránek, Burian.

HKM Zvolen: Babik - Priatka, Necpál, Čorovčák, Klein, M. Krajč, Meliška, Strelec, Kulišek - J. Tatár, Stena, Filkus - K. Lunter, T. Ondris, Kelemen - Trnka, P. Halama, Mojžiš - K. Lupták, Marcinek, Daniš.

Komentár

V prvej tretine sa hral obojstranne výborný hokej, herne čistý a dynamický. O poznanie viac šancí mali hostia, ktorí oproti tretiemu zbabranému zápasu hrali oveľa lepšie, s rýchlejším korčuľovaním a vydarenejšou kombináciou. Na oboch stranách sa vyznamenali niekoľkokrát brankári. Babik sa najviac zapotil počas oslabenia v 8. minúte. Juríčkovi pomohol v 12. pri veľkej šanci Trnku Keleši. V 16. minúte po Ševčíkovom prieniku neuspel proti Babikovi Katrušák.

Do druhej tretiny Trnava doslova vletela, no v aktivite ju zabrzdilo vylúčenie. Pri oslabení navyše inkasovala gól, keď peknú spoluprácu Zvolena zakončil z pravej strany Patrik Samuel Priatka. V 27. minúte aj Trnava hrala presilovku, ale Zvolen sa ubránil. V 32. bola proti vyrovnaniu po strele Ševčíka pravá žrď Babikovej brány. Následne v prieniku na bránu Katrušákovi zabránil Priatka faulom a Trnava mala ďalšiu šancu. Babik pokryl Burzíkovu strelu z pravej strany, po ktorej si na trestnú šli oddýchnuť aj Necpál s Fabianom. Pri následnej presile štyroch na troch Turanského zblokovaná strela tesne minula bránu. Neskôr tesne minul zblízka z prvej Žilinský. Zvolen sa v závere druhej tretiny dostal do dvojgólového vedenia zásluhou presnej strely Miloša Kelemena spomedzi kruhov.

Z medzikružia sa snažil v druhej tretine znížiť Juran, Babik ale jeho strelu vykryl. V 43. minúte mal Zvolen šancu pridať ďalší klinček v podobe gólu z trestného strieľania, ale Juríček proti Marcinekovej strele vytasil pravý betón. Trnava tak pokračovala v rozbehnutom tlaku a napokon sa tešila zo zníženia, keď Marek Turanský našiel skulinku medzi Babikovými betónmi. Vyrovnať sa podarilo v 52. minúte tečom Burzíkovej strely od modrej Filipovi Mravovi. Trnava bola naďalej aktívnejším tímom a v samom závere riadneho hracieho času ešte vybojovala presilovku.

Tá sa navyše v predĺžení zdvojnásobila, počas signalizovaného trestu sa zaskvel Babik pripravenou lapačkou. Ani túto presilovku ale Trnava nevyužila. Rozhodnúť museli po druhý raz v sérii samostatné nájazdy. Tatárovi nevyšiel blafák do forhendu, na druhej strane Babika prestrelil pomedzi betóny Samuel Ševčík. Následne si brankári poradili s nájazdami Marcineka i Okoličányho. Juríček betónom vyrazil aj pokus Luntera a tak Trnava vďaka výhre sériu vyrovnala.

Ohlasy

Jozef Fabian: "Dnes sa hral veľmi dôležitý zápas, výsledok mohol veľa napovedať. Vôbec sme nezačali dobre, málo sme korčuľovali, gólové príležitosti si vytvárali viac hostia. V druhej časti sme po zbytočnom vylúčení inkasovali, nedarili sa nám presilovky, do konca druhej časti sme inkasovali ešte raz. Do tretej tretiny sme zredukovali zostavu a vybehli sme na súpera veľmi aktívne, naštartovalo nás nepremenené trestné strieľanie súpera, následne sme po peknej spolupráci znížili na rozdiel jedného gólu, pokračovali sme v tlaku, odmenou nám bol vyrovnávajúci gól. Na začiatku predĺženia sme mali presilovú hru, neskôr dokonca o dvoch hráčov, no nevyužili sme našu šancu."