Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Prehra opäť po nájazdoch, mečbal pre Zvolen (FOTO)

27.03.2014 | Dominika Handzušová

Prvá tretina Trnave vôbec nevyšla, dvojgólové manko ale do konca riadneho hracieho času dokázala vyrovnať. V nájazdoch však Zvolen potvrdil heslo "môj dom - môj hrad" a vybojoval si mečbal. Ďalší zápas je na programe v sobotu 29.3. o 17:00 v Trnave.

Štvrtok 27.03.2014, 17:00 | Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen - HK Gladiators Trnava

4:3 sn

3:1, 0:1, 0:1

Góly: 5. Marcinek (Halama, Lupták), 14. Halama (Marcinek), 19. Filkus (Necpál) v presilovke, rozhodujúci samostatný nájazd Filkus - 6. Katrušák (Ševčík), 26. Juran (Turanský, Poldruhák), 59. Fabian (Poldruhák).

Vylúčenia: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Bachúrik - Hatala, Rojík.
Strely na bránu: 36:32 (14:8, 14:12, 7:11 - 1:1).

Diváci: 169

HKM Zvolen: Babik (nájazdy Húska) - Priatka, Necpál, Čorovčák, Klein, Kulišek, Meliška, Strelec, J. Valach - Trnka, Stena, Filkus - J. Tatár, T. Ondris, Kelemen - K. Lupták, P. Halama, Marcinek - Daniš, Petriska, Mojžiš.

HK Gladiators Trnava: M. Juríček - Burzík, M. Fabian, M. Hutár, Poldruhák, B. Žilinský, Keleši, Burian, Krcho - Katrušák, S. Ševčík, Koleňák - Mrava, Turanský, Juran - Rambala, Okoličány, Grell - Dan. Baránek.

Komentár

Prvé stretnutie na zvolenskom ľade sa začalo zvoľna. Hráčov nakopla chyba v 5. minúte, ktorú Zvolen potrestal gólom - Patrik Marcinek sa po prihrávke Halamu natlačil stredom na bránu a prekonal Juríčka. Trnava dokázala rýchlo vyrovnať Nikolasom Katrušákom, ktorý dostal puk naservírovaný od Ševčíka a Babik sa nestihol presunúť. Následne mala výhodu v presilovej hre, no svoje šance nevyužila. V 14. minúte šiel Zvolen opäť do vedenia, keď pred Juríčkom ostal nepokrytý Patrik Halama a Marcinek mu gólovú prihrávku vrátil. Domáci ušli navyše v presilovke na rozdiel dvoch gólov, keď faul Katrušáka potrestal vydareným tečom Necpálovej strely od modrej Marek Filkus

Do druhej tretiny vletela Trnava ohromným tlakom. Babik sa mal čo obracať, v 25. minúte mu pomohla po Koleňákovej strele z pravej strany žrď. Na konci 26. už ale lovil puk spoza chrbta, keď ho prekonal Samuel Juran. Pri ďalších šanciach už mal brankár Zvolena proti Trnavčanom navrch. V 36. minúte mal v úniku do individuálneho protiútoku smolu Marcinek, jeho tím však vzápätí zohrával presilovú hru a tak sa od trnavského tlaku odpútal.

Tretiu tretinu začala pre zmenu presilovkou Trnava, keď Katrušáka vyslaného do nájazdu podrazil Necpál. Opäť ju však nevyužila. Naďalej ale bola aktívnejším a hrozivejším tímom. Vytúžené a zaslúžené vyrovnanie prišlo v 59. minúte, keď odrazený puk od modrej poslal do brány Michal Fabian

Zápas tak dospel do opatrného predĺženia, v ktorom poriadnu šancu mala opäť len Trnava - Burzikovu prihrávku poslal Okoličány rýchlo na Jurana, ktorý sa ocitol vpredu sám, zakončil ale mimo bránu. Neskôr Babik napriek mierne zakrytému výhľadu pokryl strelu od modrej čiary. V samostatných nájazdoch ho v bráne nahradil Adam Húska. V prvej sérii uspeli Okoličány a následne Priatka a muselo sa pokračovať. Ani druhá séria nepriniesla rozhodnutie, v siedmej dvojici už bol úspešným Marek Filkus a Zvolen tak na svojom ľade získal mečbal.

Ohlasy

Jozef Fabian: "Vstup do zápasu sme mali slabý, boli sme nadôrazní, málo sme korčuľovali, za čo nás súper kruto potrestal a po prvej tretine sme prehrávali 3:1, do druhej tretiny sme vstúpili lepšie, boli sme aktívni, vytvorili sme si viacero gólových príležitostí a znížili sme na 3:2. V tretej tretine sme chceli minimálne vyrovnať, po dlhom dobíjaní brány súpera sa nám to minútu pred koncom podarilo. V predĺžení sme si vytvorili pár príležitostí, jednu veľkú no neskórovali sme. Pri samostatných nájazdoch sa šťastie priklonilo na stranu súpera."