Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorast dovolil prestrelku, výhru si ale ustrážil (FOTO)

14.03.2015 | Dominika Handzušová

Mladí Gladiátori boli lepší len polovicu zápasu. Viedli už 6:1, no pustili Dubnicu postupne k nádeji na vyrovnanie. Napokon ale tlak ustáli a ujali sa v sérii vedenia 1:0.

o extraligu | Sobota 14.03.2015, 14:00 | Zimný štadión Dubnica nad Váhom

MHK Dubnica - HK Gladiators Trnava

5:8

1:4, 1:2, 3:2

Góly: 3. Luhový (Hulman), 32. Luhový (Žilka, Sysoľatin) v presilovke, 50. Žilka (Laurenčík) v presilovke, 55. Laurenčík (Žilka, Božík), 56. Sysoľatin (Tolokonnikov, Brezani) - 7. Okoličány (Mrava, Gojev), 14. Okoličány (Mrava, Keleši), 15. Kara, 17. Pulščák (Duda), 24. Okoličány (Kara, Mrava), 28. Kormilov (Kara, Hutár) v presilovke, 50. Pulščák (Miščík), 59. Duda (Miščík, Pulščák) do prázdnej brány.

Vylúčenia: 4:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.
Strely na bránu: 50:34 (13:13, 23:12, 14:9).
Rozhodovali: Lokšík - M. Tvrdoň, Ľ. Vido.

Diváci: 267

MHK Dubnica: Páleš (28. Gabriš) - Bohucký, Ma. Božík, Lacho, Margorín, Schvandtner, Tolokonnikov - Brezani, Fominych, Ma. Haluška, Hulman, J. Jakubík, Laurenčík, Luhový, D. Novák, Saboš, Sysoľatin, F. Žilka.

HK Gladiators Trnava: Ivanovič - M. Hutár, Gojev, Verčimák, Keleši, D. Iglovský, B. Žilinský, Šanko, Kormúth - Kormilov, Rambala, Kara - Dan. Baránek, Mrava, D. Okoličány - Pulščák, Duda, Miščík - M. Grell, A. Horváth, Dáv. Baránek.

Komentár

Úvod zápasu patril domácim, Trnava hrala nervózne. Skóre otvoril v závere 3. minúty Luhový po dorážke z druhej vlny. Trnava hrala chvíľu na to presilovku a po nej sa konečne dostala do hry. V 7. minúte Mrava vysunul prihrávkou z obranného pásma do úniku Okoličányho, ktorý podobným spôsobom v 14. zvrátil skóre na 2:1. Obdobných únikov medzitým bolo požehnane, na bránu šli Kara či Mrava, no v zakončení neuspeli. Krátko po Okoličányho góle Gladiátori znova zatiahli do pásma a Karovu strelu Páleš neudržal - 3:1. V 17. minúte Duda napádaním získal puk a napokon vyťažil šancu pre Pulščáka, ktorý zvýšil na 4:1.

Aj v druhej tretine Trnava pokračovala dobrou hrou. Okoličány zaknihoval hetrik a v 28. minúte vyhnal Páleša z brány presilovkovým gólom Kormilov. So zmenou brankára akoby sa zmenila aj hra. Na trnavské hokejky sa vkrádal útlm a Dubnica tak začínala mať prevahu. V 32. minúte sa presadil po kľučkách a prieniku pred bránu strelou do vinkla Luhový. Následne mali domáci množstvo šancí, pri ktorých sa vyznamenal brankár Ivanovič. Ohromná strelecká prevaha Dubnice v tejto fáze hry hovorí za všetko.

Pokračovalo to opäť i po prestávke, Dubnica navyše v presilovke znížila na rozdiel troch gólov. Okamžite ale odpovedal Pulščák. Naďalej sa Trnava trápila a Dubničania pridali ďalšie dva góly a tak začínali pomýšľať na vyrovnanie. Trnava ho ale napokon odmietla, sústredila hru na obranu a pri odvolaní dubnického brankára výhru potvrdil gólom do prázdnej brány Duda.

Ohlasy

Jozef Fabian: "Prvé barážové stretnutie sme začali nervózne, hneď v úvode sme hrali oslabenie, tesne po jeho skončení sme inkasovali. Od piatej minúty sme prebrali aktivitu a odohrali sme super pätnásť minút. Vstrelili sme štyri góly, vytvárali sme si veľa šancí. V druhej tretine sme pokračovali v tlaku, zvýšili sme až na 6:1, no potom sme nepochopiteľne prestali byť dôrazní, slabo sme korčuľovali a súperovi ponúkali jednu gólovú príležitosť za druhou. V tretej tretine sme sa znovu nevedeli dostať do tempa, súper bol nebezpečný, v závere znížil až na rozdiel dvoch gólov. V záverečnej power-play súpera sme upravili na konečných 8:5. Vedieme 1:0 na zápasy, za čo sme radi, zajtra ideme od 0:0 a urobíme maximum, aby sme si domov priviezli ďalšie víťazstvo."